MENU
  • UDOSTĘPNIJ

XXI Dzień Rodzinny FCA Poland w Tychach: pracownicy kluczem do sukcesu każdej organizacji.

Prawie 20 tysięcy osób wzięło udział w 21. Dniu Rodzinnym w zakładzie FCA Poland w Tychach, który zorganizowano w niedzielę 16 września 2018 roku.

Przy pięknej pogodzie, pracownicy FCA wraz z rodzinami i przyjaciółmi zwiedzali linie produkcyjne, słuchali koncertów oraz korzystali z licznych atrakcji, przygotowanych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Rok 2018 jest kolejnym udanym rokiem dla fabryki w Tychach: produkcja wzrośnie do 267 tys. samochodów (w tym 220 tys. „pięćsetek” – pod markami Fiat i Abarth), a jednocześnie wypracowane zostaną oszczędności sięgające 7% kosztów transformacji. Te dobre wyniki to m.in. rezultat innowacji opracowanych w ramach funkcjonującej w Tychach Plant Academy, czyli ośrodka zajmującego się rozwojem kompetencji pracowników oraz testowaniem i wdrażaniem nowych technologii produkcyjnych. Jak powiedział dyrektor zakładu FCA Poland w Tychach Antoni Greń, w ciągu minionych czterech lat wdrożono aż 1400 projektów technicznych w zakresie m.in. automatyzacji, co przyczyniło się do skrócenia czasu wymaganego do wyprodukowania pojazdów: w przypadku „500″ czas produkcji każdego egzemplarza samochodu skrócił się z 10 godzin do poniżej dziewięciu, a w przypadku Lancii – z 12 do 10. Projekty te miały też wpływ na dalsze doskonalenie jakości produkowanych samochodów – mówił dyrektor Greń podczas spotkania kierownictwa zakładu z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli m.in. wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz i prezydent Tychów Andrzej Dziuba i wielu innych przedstawicieli instytucji lokalnych administracji państwowej, samorządowej oraz świata nauki.

Dzień Rodzinny w zakładzie w Tychach to święto nie tylko obecnej załogi oraz ich rodzin, ale również emerytowanych pracowników ,dostawców oraz przyjaciół Spółki. Dyrektor Antoni Greń podkreślał, że sukces tyskiego zakładu jest dziełem „bardzo dobrych ludzi”, podnoszących nieustannie swoje kompetencje.

Członek Rady Nadzorczej FCA Poland i prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz wskazywała podczas Dnia Rodzinnego na znaczenie fabryki w Tychach i całych generacji jej pracowników w rozwoju polskiej motoryzacji. Linie produkcyjne od początku istnienia zakładu (początkowo jako FSM) opuściło łącznie prawie 11,7 mln pojazdów.

„Patrzę na naszą przyszłość bardzo optymistycznie. Pracownicy tyskich zakładów naprawdę są liderami. Jestem przekonana, że z tą załogą i z tym kierownictwem fabryka w Tychach będzie nadal odgrywała znaczącą rolę w przemyśle motoryzacyjnym w Europie” – powiedziała Henryka Bochniarz.

21. Dzień Rodzinny w zakładzie produkcyjnym FCA Poland w Tychach był okazją nie tylko do podsumowania roku, ale też do doskonałej zabawy. Na najmłodszych czekały prezenty, konkursy z nagrodami, przedstawienia taneczno-muzyczne, dmuchane zjeżdżalnie oraz warsztaty kulinarne. Starsze dzieci ścigały się samochodzikami na mini torach wyścigowych, korzystały z symulatorów jazdy oraz trąbiły klaksonami wyeksponowanych samochodów FCA. Dorośli i młodzież natomiast zwiedzali hale spawalni, lakierni i montażu tyskiej fabryki. Zwieńczeniem pikniku był koncert Ewy Farnej, która porwała publiczność do tańca i śpiewu.