MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Stellantis na pierwszym miejscu w Europie pod względem całkowitej sprzedaży samochodów w I kwartale 2021 roku.

Amsterdam, 29 kwietnia 2021 r. Z udziałem w rynku wynoszącym 23,6%, Stellantis zajmuje w Europie pierwsze miejsce pod względem całkowitej sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych w pierwszym kwartale 2021 roku.

Na tle umiarkowanego wzrostu rynku europejskiego na poziomie 3,8%, wyniki osiągnięte przez Stellantis są zdecydowanie lepsze. Wzrost sprzedaży wyniósł 10,8% rok do roku z 854 151 sprzedanymi samochodami w stosunku do całkowitej sprzedaży w Europie na poziomie 3 619 749 egzemplarzy i przy ogólnie pozytywnych wynikach osiągniętych przez wszystkie marki.

Pod względem produktu, to w I kwartale 2021 roku w europejskim rankingu Top 10 prowadził Peugeot 208, ale w rankingu znalazły się również inne modele należące do Stellantis: Citroen C3 i Peugeot 2008. W segmencie miejskich samochodów (segment A), Fiat Panda i nowy Fiat 500 nadal utrzymują się na prowadzeniu z udziałem ponad 38%.

Ponadto, na drodze do elektryfikacji europejskiego rynku motoryzacyjnego, Peugeot 208 i nowy Fiat 500 znajdują się w pierwszej trójce zelektryfikowanych samochodów w swoich segmentach.

Znaczące wzrosty zostały odnotowane w prawie wszystkich głównych krajach, w tym w Austrii (+22,1%), Francji (+17,6%), Niemczech (+4,3%) i Włoszech (+27,2%), a Stellantis pozostaje liderem rynku w Belgii (25,2% udziału), Francji (37,7%), Grecji (28,8%), na Węgrzech (16,9%), Litwie (40,7%), we Włoszech (41,3%), w Portugalii (34,3%), Hiszpanii (28,9%).

Stellantis zajmuje również pozycję lidera na europejskim rynku samochodów dostawczych z udziałem wynoszącym 34,3% i 184 000 samochodów sprzedanych w pierwszym kwartale 2021 roku.

„Głównymi czynnikami, które przyczyniły się do osiągnięcia tego doskonałego wyniku, jakim jest zajęcie pierwszego miejsca wśród europejskich producentów w pierwszym kwartale 2021 roku, zaledwie trzy miesiące od powstania Stellantis, są: po pierwsze – wspaniała praca zespołowa i zaangażowanie wszystkich pracowników Stellantis, a po drugie – doskonałe portfolio marek oferujące kompletną gamę produktów spełniających oczekiwania naszych Klientów” – mówi Maxime Picat, dyrektor operacyjny Enlarged Europe.

Informacje o Stellantis.

Stellantis jest jednym z wiodących światowych producentów samochodów i dostawcą usług w zakresie mobilności, kierującym się jasną wizją: swoboda poruszania się poprzez wykorzystanie wyróżniających się, przystępnych cenowo i niezawodnych rozwiązań w zakresie mobilności. Oprócz bogatego dorobku Grupy i rozległego zasięgu geograficznego, jej największymi atutami są zrównoważone wyniki, bogate doświadczenie oraz talenty jej pracowników pracujących na całym świecie. Stellantis będzie wykorzystywać swoje obszerne i kultowe portfolio marek założonych przez wizjonerów, którzy włożyli w nie pasję i ducha rywalizacji, aktualne do dziś w świadomości pracowników i Klientów. Stellantis dąży do tego, by stać się najlepszym, nie największym, tworząc jednocześnie wartość dodaną dla wszystkich partnerów i dla społeczności, w których działa.

Twitter @Stellantis   Facebook Stellantis   LinkedIn Stellantis   YouTube Stellantis

 

Więcej informacji:

Andrea PALLARD: +39 335 873 7298 – andrea.pallard@stellantis.com

www.stellantis.com