MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Salon samochodowy działający nieprzerwanie od 40 lat jest… w Polsce!

Działające nieprzerwanie od 1977 roku Centrum Sprzedaży FCA (Fiat Chrysler Automobiles) w Bielsku-Białej przeszło właśnie kompleksowy remont i ruszyło ze sprzedażą marki Abarth. Jest to jedyny w Polsce firmowy salon FCA. Oferuje „od ręki” 500 aut nowych i 100 używanych.

W piątek 6 października Centrum Sprzedaży FCA w Bielsku-Białej zostało uroczyście otwarte po przebudowie. Po raz pierwszy placówka przy ul. Katowickiej 24 została oddana do użytku w 1977 roku (jeszcze po marką Polmozbyt). Następnie stała się własnością Fabryki Samochodów Małolitrażowych (FSM), a w 1992 roku została wchłonięta przez struktury Fiat Auto Poland i działa nieprzerwanie do dziś.

W chwili obecnej Centrum Sprzedaży oferuje wszystkie marki FCA sprzedawane na polskim rynku, czyli: Fiat, Lancia, Alfa Romeo, samochody dostawcze Fiat Professional, a od tego roku również Jeep i Abarth. Prezentowana jest pełna gama modeli wszystkich marek, od najtańszej Pandy za 36,5 tys. do Jeepa Grand Cherokee za 295 tys. zł. Najdroższym modelem sprzedanym dotąd w Bielsku-Białej była Alfa Romeo Giulia Q 510 KM – za prawie 400 tys. zł.

Z ciekawostek: w salonie można obejrzeć i zakupić dwuosobowego Spidera 124 (jako Fiata) i jego sportową wersję – pod marką Abarth. Dostępny jest także najpiękniejszy SUV na rynku Alfa Romeo Stelvio (do którego od września należy rekord najszybciej przejechanego okrążenia na słynnym torze Nurburgring) oraz najnowszy Jeep Compass.

Wśród samochodów używanych dominują auta roczne i dwuletnie. Są wśród nich obecnie m.in. Alfa Romeo 4C Spider oraz szeroki wybór modeli 500X i Giulietta.

W Centrum FCA w Bielsku-Białej klienci mogą nie tylko zakupić nowe i używane auta, ale także skorzystać z oferty FCA Banku oraz pełnego wachlarza ofert firm ubezpieczeniowych. Ponadto Centrum oferuje kompleksową obsługę serwisową i blacharsko-lakierniczą oraz bezgotówkowe rozliczenia szkód komunikacyjnych.

Jakość świadczonych usług serwisowych jest na najwyższym poziomie między innymi dzięki temu, że to właśnie placówka w Bielsku-Białej pełni też rolę centrum szkoleniowego – dla pracowników serwisów całej sieci dealerskiej FCA Poland.

Centrum FCA ma imponujące wyniki w badaniu satysfakcji klientów (przeprowadzonych dla marki Fiat). Wskaźnik polecenia klienta (NPS) wynosi 90% dla salonu sprzedaży i 84,9% dla serwisu.
Wskaźnik usunięcia usterki przy pierwszej wizycie w serwisie to… aż 98,5%!

Działalnością Centrum Sprzedaży przy Katowickiej mogą być zainteresowani przede wszystkim miłośnicy marki Abarth z regionu Polski południowej i zachodniej, ponieważ najbliższe salony tej marki są w Katowicach, Wrocławiu i w Łodzi.

Najpopularniejsze marki wśród klientów salonu firmowego FCA w Bielsku-Białej to Fiat (673 sprzedane auta w 2016 roku), Alfa Romeo (60) i Lancia (22), a także Fiat Professional (904) i Jeep (91).

Najlepiej sprzedające się modele w 2017 roku to Fiat Tipo (224 sztuki) i Fiat 500 (180), a także Ducato (280 egzemplarzy).

Klienci indywidualni Centrum Sprzedaży FCA pochodzą głównie ze „starego” woj. bielskiego. Centrum obsługuje również pracowników FCA i pracowników innych spółek Grupy – sprzedaż dla nich stanowi oni ok. 9-11% wolumenu samochodów osobowych. Dodatkowo Centrum Sprzedaży obsługuje floty centralne samochodów dostawczych Fiat Professional (w 2016 sprzedano w ramach obsługi flot 677 pojazdów).

Warto zauważyć, że działające od 40 lat Centrum Sprzedaży uczestniczy też aktywnie we wszystkich działaniach społecznych FCA Poland, zapewniając im wsparcie logistyczne oraz udostępniając samochody ekspozycyjne.