MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Roberto Matteucci mianowany dyrektorem generalnym Stellantis w Polsce

Kategoria: Uncategorized

 

Roberto Matteucci obejmuje funkcję dyrektora generalnego Stellantis w Polsce. Na swoim nowym stanowisku będzie odpowiadał za działalność handlową firmy oraz wszystkie marki należące do Grupy. Roberto Matteucci będzie raportował do Philippe’a Narbeburu, odpowiedzialnego za kraje spoza grupy G5 w ramach organizacji rozszerzonej Europy (Enlarged Europe).

Roberto Matteucci jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Luiss (Włochy). Swoją karierę rozpoczął w 1988 roku w firmie Ford, następnie w 1996 roku dołączył do firmy General Motors, w której kolejno zajmował stanowiska dyrektora sprzedaży Opel Italy, dyrektora marketingu marki Opel odpowiedzialnego za Skandynawię oraz dyrektora marki Opel we Włoszech. W 2008 roku objął stanowisko dyrektora generalnego General Motors Italy i odpowiadał za marki Opel, Chevrolet i Saab. Od października 2018 roku sprawował funkcję wiceprezesa ds. rozwoju sieci dealerskiej Groupe PSA.

Roberto Matteucci od marca 2020 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Groupe PSA w Polsce.

O firmie Stellantis.

Stellantis to jeden z wiodących światowych producentów samochodów i dostawca usług mobilnych, kierujący się jasną wizją: oferować swobodę poruszania się dzięki wyjątkowym, przystępnym cenowo i niezawodnym rozwiązaniom mobilnym.  Oprócz bogatego dziedzictwa Grupy i jej szerokiej obecności geograficznej, jej największe atuty to zrównoważona wydajność, ogromne doświadczenie i szerokie spectrum talentów pracowników pracujących na całym świecie. Stellantis będzie wykorzystywać swoje szerokie portfolio kultowych marek, założonych przez wizjonerów, którzy napełnili je pasją i duchem rywalizacji, przemawiającym zarówno do pracowników, jak i Klientów. Stellantis dąży do tego, aby stać się najlepszym, nie największym, zapewniając jednocześnie dobrobyt społecznościom, w których działa oraz tworząc wartość dodaną dla wszystkich interesariuszy.

 

@StellantisStellantisStellantisStellantis

 

Kontakt:

Rafał Grzanecki          +48 502 185 710
e-mail: rafal.grzanecki@stellantis.com

Dorota Obłękowska  +48 698 697 616
e-mail: dorota.oblekowska@stellantis.com

Wojciech Osoś           +48 604 549 751
e-mail: wojciech.osos@stellantis.com

www.stellantis.com