MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Premiera flotowa Fiata Tipo w wersjach Hatchback oraz Station Wagon.

22 listopada miało miejsce szczególne wydarzenie dla branży flotowej – w stołecznym Centrum Expo XXI odbyła  się VIII edycja Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych „Fleet Market 2016″. W tym ekskluzywnym wydarzeniu wzięło udział ponad 5 tys. przedstawicieli firm z całej Polski, zaprezentowano blisko sto modeli aut osobowych i dostawczych, na gości czekały biznesowe premiery motoryzacyjne, atrakcyjne oferty finansowania i ubezpieczenia, a także praktyczne rozwiązania prawne i podatkowe.O tym, że targi „Fleet Market” są ważnym wydarzeniem motoryzacyjnym, świadczy liczba polskich premier nowych modeli – w tym roku było ich aż osiemnaście!

Jednym z powodów, dla których szczególnie warto było odwiedzić Targi, była prezentacja samochodów Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Firma zaprezentowała aż sześć samochodów, wpisujących się w potrzeby szeroko rozumianej branży flotowej.

Na atrakcyjnie zaaranżowanym stoisku FCA Poland oglądaliśmy przepiękną Alfę Romeo Giulia, kompaktowego Jeepa Renegade, a lidera rynku samochodów dostawczych, markę Fiat Professional, reprezentował zupełnie nowy model – Talento. To wszechstronny i oszczędny samochód dostawczy, łączący kompaktowość i zwrotność z jedną z najwyższych w klasie ładowności. Wyróżnia się na tle konkurencji mocnymi i oszczędnymi jednostkami napędowymi Diesla, z pojedynczą lub podwójną turbosprężarką.
Jednak najbardziej znaczącym wydarzeniem  była premiera  Fiata Tipo w wersji  Hatchback oraz Station Wagon (kombi). W ubiegłym roku w tym samym miejscu miała miejsce premiera  Fiata Tipo Sedan. Premierowe wersje Fiata Tipo Hatchback i Station Wagon dołączają do modelu Tipo Sedan, który w kilka miesięcy od debiutu uplasował się na podium, zajmując trzecią pozycję w swoim segmencie. W 2016 r. sprzedano w Polsce 2000 egzemplarzy tego modelu, co świadczy o doskonałym przyjęciu tego samochodu przez Polaków.  Nadeszła więc pora na zaprezentowanie jego kolejnych odmian. Wprowadzenie dwóch nowych wersji Tipo jest niezwykle ważne dla marki Fiat, ponieważ dopełnia gamę tego modelu.

W dniu premiery flotowej, podczas wczorajszych targów „Fleet Market 2016″, FCA Poland ogłosiło również  ceny na polskim rynku Fiata Tipo w dwóch nowych wersjach.
W regionie EMEA, w chwili wprowadzenia na rynek, w gamie Tipo zastosowano prostą i liniową logikę: trzy nadwozia, trzy wersje wyposażenia, trzy jednostki napędowe z trzema różnymi typami zasilania i trzy rodzaje przekładni. Fiaty Tipo w wersjach 5-drzwiony Hatchback i Sation Wagon dostępne będą w Polsce w trzech poziomach wyposażenia: Pop, Easy, Lounge. Otwierająca cennik wersja Pop, wyposażona jest w silnik benzynowy 1,4 o mocy 95 KM połączony z 6-biegową, manualną skrzynia biegów. Bogate wyposażenie standardowe tej wersji zawiera już m.in. klimatyzację, radio z portem USB, centralny zamek sterowany z pilota w kluczyku, elektrycznie sterowane szyby przednie oraz lusterka zewnętrzne, elektrycznie wspomagany układ kierowniczy z dwoma trybami pracy wraz z dwupłaszczyznowo regulowaną kolumną kierownicy. Tak wyposażony Fiat Tipo 5d kosztuje 49 900zł.
Tipo Sation Wagon w wersji Pop z silnikiem 1.4 95 KM kosztuje 53 400 zł brutto i w stosunku do Hatchbacka dodatkowo, w wyposażeniu standardowym, oferuje relingi dachowe, elektrycznie regulowane szyby tylnie oraz konfigurowaną podłogę bagażnika „Cargo Magic Space”.
W gamie modelowej Tipo 5d i Station Wagon debiutuje jednostka napędowa 1.4 T-Jet o mocy 120 KM wyposażona w fabryczną instalację LPG. Dopłata do wersji zasilanej gazem LPG wynosi jedynie 3500 zł. Warto podkreślić, że instalacja LPG montowana jest w fabryce, zatem samochody tak wyposażone objęte są pełną gwarancją producenta. Zamówienia na nowego Fiata Tipo można już składać w sieci sprzedaży Fiata w Polsce, a pierwsi nabywcy wyjadą nowymi wersjami Tipo z Salonów już w pierwszym kwartale 2017 roku.

Nowe wersje Fiata są przedstawione polskim klientom na zamkniętych pokazach przedpremierowych w salonach dealerskich w 54 miastach w Polsce. Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronie www.tipo.fiat.pl. Dwumiesięczny cykl pokazów rozpoczął się 3-4 listopada, a zakończy w dniach 29-30 grudnia br.