MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Nagrody Fiat Chrysler Automobiles oraz CNH Industrial w Polsce dla 82 dzieci pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce.

W czerwcu 2018 r. już po raz 22. odbyła się ceremonia wręczenia nagród w ramach Konkursu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) i CNH Industrial (CNHI) za bardzo dobre wyniki w nauce dla dzieci pracowników. Władze spółek Grupy FCA podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej w dniu 29 czerwca 2018r. wręczyły dyplomy oraz nagrody pieniężne 75 uczniom i studentom. Podobna uroczystość dla dzieci pracowników CNHI odbyła się 21 czerwca w Płocku, gdzie wręczono nagrody 7 osobom.

„Fakt, że już po raz 22. wręczamy te nagrody, pokazuje, jak jest to istotna kwestia dla Grupy FCA. Zależy nam nie tylko na wynikach finansowych, ale też na tym, żeby pracownicy czuli się uczestnikami wspólnego przedsięwzięcia. Żebyśmy stanowili zespół,  który stawia sobie ambitne zadania i wygrywa z przyszłością” – powiedziała Henryka Bochniarz, członek Rady Nadzorczej FCA Poland, podczas ceremonii wręczenia nagród w Bielsku-Białej.

Henryka Bochniarz podkreśliła, że nagrodzeni studenci i uczniowie to są osoby, które będą wprowadzały Polskę i cały świat w nową rzeczywistość, zmieniającą się szybko w wyniku rewolucji technologicznej. „To są ludzie, którzy przez swoją odwagę, kreatywność i ciężką pracę sprawią, że będziemy w stanie poradzić sobie z największymi wyzwaniami” – dodała.

Inicjatywa nagradzania dzieci za wyniki w nauce jest realizowana od 22 lat wspólnie przez spółki Grupy FCA oraz przez spółki Grupy CNHI. Ogółem w tegorocznej edycji nagrody pieniężne zostały przyznane 82 uczniom i studentom, a ich łączna wartość wyniosła 224 000 złotych.

W tym roku polska Komisja ds. Nagród FCA i CNHI – w skład której wchodzą: przedstawiciel Grupy FCA w Polsce, profesorowie polskich uczelni oraz pracownicy naukowi – rozpatrzyła 128 wniosków konkursowych za bardzo dobre wyniki w nauce osiągnięte w okresie od 01.07.2016 r. do 30.06.2017 r. Wyróżnienia przyznano w 5 kategoriach:

  • 9 nagród w kategorii świadectw maturalnych
  • 13 nagród w kategorii licencjata
  • 18 nagród w kategorii inżyniera
  • 28 nagród w kategorii magistra lub lekarza
  • 14 nagród w kategorii studiów uzupełniających.

W uroczystościach, które odbyły się w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej i w auli Urzędu Miasta Płock, oprócz nagrodzonych i ich rodziców, udział wzięli przedstawiciele świata nauki i instytucji lokalnych, rektorzy i profesorowie polskich uczelni oraz przedstawiciele spółek Grupy FCA i CNHI w Polsce.

W dotychczasowych edycjach konkursu w Polsce, w latach 1997-2018, przyznano 3 228 nagród o łącznej wartości przekraczającej 11,4 mln złotych.

Program nagród przyznawanych dzieciom pracowników ustanowiony został przez Zarząd Fiata SpA w Turynie w 1996 roku. Od początku celem programu jest docenienie uczniów i studentów osiągających szczególnie dobre wyniki w nauce. Wyróżnienia przyznawane są zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach, w których Fiat (obecnie FCA) odgrywa znaczącą rolę. Oprócz Polski są wśród nich: Argentyna, Belgia, Brazylia, Chiny, Czechy, Francja, Hiszpania, Indie, Kanada, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Serbia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Włochy.