MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Leasys przybywa do Polski: międzynarodowa ekspansja firmy pod hasłem mobilności.

 

Po Hiszpanii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii następuje ekspansja firmy w kierunku Europy Wschodniej.

Turyn, 05 grudnia 2019 r. – Leasys S.p.A, lider w dziedzinie usług mobilności 360° zarządzany przez FCA Bank, poczynił kolejny krok w międzynarodowym rozwoju i pod kierownictwem Claudio Catanii rozpoczyna działalność również w Polsce, na rynku wykazującym duże zainteresowanie i szczególną aktywność w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności.
Otwarcie siedziby w Warszawie jest kolejnym po Hiszpanii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii krokiem do rozwoju firmy na dynamicznym rynku o dużym potencjale wzrostu. Dzięki temu Leasys będzie aktywnie obecny w ośmiu krajach europejskich.
Kontynuując strategię międzynarodowego rozwoju, Leasys dąży do zwiekszenia udziału w rynku, proponując najnowocześniejsze własne rozwiązania mobilne oraz wprowadzając unikatową paletę usług na rynku, w Polsce – która w ostatnich latach wyróżniała się jako europejski lider wzrostu gospodarczego. Leasys będzie oferował w Polsce nie tylko własne rozwiązania w zakresie wynajmu, ale także klasyczne usługi finansowe w zakresie leasingu wraz z ofertą ubezpieczeniową FCA Banku wspierającą bezproblemowe korzystanie z mobilności.
Wśród usług ubezpieczeniowych dostępnych w Polsce znajdują się: ubezpieczenia takie jak ubezpieczenie spłaty leasingu (Bezpieczny Leasing), ubezpieczenie straty finansowej/utraty wartości fakturowej (GAP Index/GAP Faktura), szeroki wachlarz ubezpieczeń komunikacyjnych a także Roadside Assistance (pomoc drogowa).
„Pojawienie się Leasys w Polsce to ważny moment ekspansji na kluczowym rynku dla naszej firmy – powiedział Alberto Grippo, Prezes Zarządu Leasys S.p.A. – Naszym celem jest utrzymanie wzrostu konkurencyjności, abyśmy mogli zaspokoić potrzeby wszystkich naszych międzynarodowych klientów”.
Jest to wyzwanie, któremu Leasys będzie w stanie sprostać dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zdobytemu we Włoszech i na arenie międzynarodowej, dzięki któremu zarządza flotą około 280.000 pojazdów dla ponad 70.000 klientów w Europie.

Leasys S.p.A to spółka założona we wrześniu 2001 r., która w 100% należy do Grupy FCA Bank spółki joint venture FCA Italy SpA oraz Crédit Agricole Consumer Finance.
Leasys oferuje osobom prywatnym i firmom każdej wielkości kompleksowy i innowacyjny zakres usług mobilnych począwszy od wynajmu krótko i długoterminowego, wynajmu kontraktowego poprzez usługi peer-to-peer oraz usługi car-sharingu oferowane za pośrednictwem platformy U Go. Pod szyldem Clickar jest jedną z głównych włoskich firm zajmujących się sprzedażą samochodów używanych online.
Główna siedziba spółki znajduje się we Włoszech, a od 2017 roku spółka rozszerza swoją działalność w Europie prowadząc działalność w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii i Holandii, zarządzając ponad 70.000 klientów z flotą około 280.000 pojazdów.
W czerwcu 2019 roku Leasys zainaugurował swoje Mobility Stores (sklepy mobilne) znajdujące się na terenie całych Włoch. W tych punktach klienci mają dostęp do wszystkich usług związanych z mobilnością. Wkrótce będą one również dostępne w innych krajach europejskich, w których obecny jest Leasys.

Więcej informacji
www.leasys.com