MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Innowacyjna platforma transportowa AGV dostępna na rynku jako część integralna Przemysłu 4.0.

Spółka:

Firma Comau, należąca do grupy FCA, wprowadziła na rynek innowacyjną platformę do transportu, w ramach której powstał Agile1500 – pierwszy model ze zautomatyzowanej platformy mobilnej AGV. Projekt w pełni wyraża otwarte podejście Comau do projektowania systemów automatycznych.

Platforma AGV ułatwia wykonywanie kluczowych zadań w produkcji just-in-time i just-in-sequence – zastępuje standardowe przenośniki w fabryce, wspiera i ułatwia pracę montera, pozwala lepiej organizować pracę. Wykorzystanie AGV poprawia pracę produkcji dzięki zmniejszeniu kosztów pracy i uszkodzeń, zwiększonej wydajność pracy. Co ważne jest to bardziej bezpieczny i mniej wypadkowy sposób pracy niż wykorzystanie wózków widłowych w przewozie. Elastyczność platformy ułatwia jej wykorzystanie w wielu zadaniach w obszarze produkcji oraz zarządzaniu magazynem.

W ramach platformy powstał produkt Agile1500. Model ten jest elastyczny, dzięki czemu wykorzystywany jest do szerokiego zakresu produkcyjnych i pozaprodukcyjnych działań. Może przewozić maksymalnie 1500kg z maksymalną prędkością 1,7 m/s. Różnorodność funkcji modelu pozwala na wykorzystanie go do różnych potrzeb na linii produkcji czy zarządzania magazynem. Ponadto liczne systemy nawigacji wykrywające przeszkody ułatwiają poruszanie Agile1500.

Wykorzystanie Agile1500 w fabryce przynosi szereg korzyści: chroni zwrot inwestycji (ROI) oraz redukuje koszty posiadania dzięki szerokim możliwościom konfiguracji, poprawia bezpieczeństwo i ergonomię, posiada intuicyjny interfejs programowania, łączy się z innymi systemami AGV znajdującymi się w firmie, dzięki czemu ułatwia pracę człowieka. Produkt jest łatwy w pracach konserwatorskich.

Agile1500 został stworzony przez Firmę Comau w wyniku zapotrzebowania na rynku na produkt ułatwiający pracę fabryki, zwiększający wydajność, bezpieczeństwo oraz zysk z produkcji. Produkt wpisuje się w koncepcję Industry 4.0 polegającą na wykorzystaniu rozwiązań technologicznych, organizacji łańcucha wartości oraz utworzeniu inteligentnych fabryk. Celem Przemysłu 4.0 jest utworzenie systemu, który integruje wszystkie procesy związane z pracą fabryki oraz zwiększa jej wydajność przy minimalizacji kosztów, komunikując się na linii maszyna – człowiek w czasie rzeczywistym poprzez tzw. „Internet Rzeczy”.