MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA) partnerem Europejskiego Forum Nowych Idei

Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA) była partnerem strategicznym 8. edycji Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI), zorganizowanego w Sopocie przez Konfederację Lewiatan w dniach 26-28 września 2018. FCA była także partnerem Gali, podczas której świętowano 20-lecie Konfederacji Lewiatan – polskiej organizacji biznesowej, reprezentującej interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej, oraz 100-letnią tradycję przedwojennego Lewiatana.

Tegoroczna VIII edycja Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie odbywała się pod hasłem „Nowy globalny porządek czy nowy globalny bałagan? Świat w nowej wersji: wizja i odpowiedzialność”.

W ponad 60 wydarzeniach: sesjach plenarnych, panelach i spotkaniach wzięło udział prawie 1400 gości. Przedsiębiorcy, ekonomiści, członkowie rządu, politycy, autorytety ze świata kultury i nauki dyskutowali o najważniejszych wyzwaniach dla biznesu i społeczeństw w zmieniającym się świecie, o globalnych trendach oraz o przyszłym kształcie Unii Europejskiej. Europejskie Forum Nowych Idei obsługiwało ponad 100 dziennikarzy z prawie 40 redakcji.

Grupa Fiat Chrysler Automobiles zaznaczyła swoją obecność na EFNI w kontekście 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, podkreślając swoje związki z Polską trwające od dziesiątków lat. Prezentacja zabytkowego modelu Fiata 508 miała uświadomić uczestnikom wydarzenia, że samochody pod marką Fiat były produkowane w Polsce już w okresie międzywojennym. Z kolei ekspozycja najnowszych modeli marek z portfolio FCA potwierdzała, że Grupa zajmuje silną pozycję w polskiej branży motoryzacyjnej – jako producent samochodów w Polsce i aktywny podmiot na rynku.

Ekspozycję FCA podczas EFNI w Sopocie mieli okazję zobaczyć m.in. przedstawiciele polskiego rządu i instytucji rządowych, z minister finansów Teresą Czerwińską, ministrem inwestycji i rozwoju Jerzym Kwiecińskim oraz prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju Pawłem Borysem. Wśród uczestników byli także Pat Cox, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług, oraz uczestnicy debaty premierów: były premier Polski Jerzy Buzek, były premier Finlandii, a obecnie wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen, wicepremier Ukrainy Ivanna Klympush-Tsintsadze, były premier Włoch Enrico Letta i były premier Belgii Herman Van Rompuy.

Fiat Chrysler Automobiles był również głównym partnerem Gali Lewiatana, zorganizowanej z okazji 20. urodzin Konfederacji Lewiatan oraz 100-lecia przedwojennej organizacji Lewiatan, która zawsze wspierała polską gospodarkę, prezentując głos polskich przedsiębiorców w kraju i zagranicą.
W tegorocznej Gali wzięło udział 500 gości – przedsiębiorców, menedżerów, przedstawicieli rządu, polityków, naukowców, dziennikarzy oraz artystów.

Obecnie Grupa FCA w Polsce, to nie tylko największy producent samochodów osobowych, ale także jeden z największych inwestorów zagranicznych w naszym kraju i jeden z największych eksporterów. W skład Grupy wchodzi 16 polskich spółek, które zatrudniają łącznie 9,2 tys. pracowników. Poza produkcją samochodów osobowych w zakładzie w Tychach, Grupa produkuje w Polsce także silniki wysokoprężne i benzynowe, komponenty samochodowe oraz odlewy żeliwne.