MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Grupa FCA partnerem IX Kongresu Kobiet

  • „Alert dla praw kobiet” – to hasło tegorocznego IX Kongresu Kobiet.
  • W programie wiele ciekawych spotkań, paneli, dyskusji, warsztatów.
  • Kongres odbędzie się w dniach 9 i 10 września w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
  • Stowarzyszenie Kongres Kobiet wraz z partnerem, Grupą FCA, serdecznie zapraszają wszystkie kobiety na to inspirujące wydarzenie.

Trwają przygotowania do IX ogólnopolskiego Kongresu Kobiet. – Ruszamy ku regionom, zapraszamy do Poznania! Tam z naszymi postulatami otwartości, równości, emancypacji i europejskości będziemy czuć się dobrze. – zapewniają organizatorzy. „Alert dla praw kobiet” to hasło tegorocznego Kongresu. Tym razem spotkanie odbędzie się w Poznaniu 9 i 10 września. Panie będą dyskutować o tym, co zrobić, by Polska stała się lepsza i bardziej sprawiedliwa, by była krajem, w którym kobiety i mężczyźni cieszą się wolnością, równymi prawami i szansami, a dzieci dorastają bezpiecznie i szczęśliwie. Będą się też zastanawiać jak wzmocnić prawa i wolności kobiet.

Na IX Kongresie Kobiet będzie można wysłuchać wykładów, uczestniczyć w dyskusjach, brać udział w warsztatach, wymieniać się doświadczeniami, tworzyć koalicje, wspierać się i budować sieć znajomości, przyjaźni, solidarności oraz wsparcia. Będzie można zwiedzać Park Kobiet, a także korzystać z bogatej oferty kulturowej.

Program Kongresu obejmuje kilkanaście Centrów Tematycznych (panele, dyskusje, warsztaty) poświęconych sprawom polityki międzynarodowej, polityki wewnętrznej, ruchom oporu, kwestiom ekologicznym, wychowawczym, ekonomicznym i zdrowotnym. Jak zawsze do tej pory wśród tematów znajdą się sprawy edukacji, problemy seniorów oraz sprawy kultury. Nie zabraknie też szczerej debaty o niepełnosprawności. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, kobiety będą diagnozować rynki pracy, innowacyjność gospodarki i prekariat kobiet (jak również to, co nam dało 500 plus). Centrum Życia będzie zajmować się problemami związanymi z macierzyństwem, opieką okołoporodową, edukacją seksualną czy wychowaniem trudnych dzieci. Centrum Medialne przedstawi wyniki rocznego monitoringu mediów przeprowadzonego pod kątem równości (a raczej nierówności) płci. Będą też rozmowy o języku polityki i języku nienawiści, który zalewa media społecznościowe i sferę publiczną. W Centrum Girlpower młode feministki przedstawią swoją wizję świata, a w Centrum Duchowym Ewy Woydyłło chętni będą mogli uzyskać wsparcie i duchowe wzmocnienie.

Kongres Kobiet powstał w czerwcu 2009 roku, jako ruch społeczny, aktywizujący społecznie i politycznie kobiety w Polsce. Punktem wyjścia były działania podjęte wokół organizacji I Kongresu Kobiet, czyli zjazdu ponad 4. tys. kobiet z całego kraju. Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk. Nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną. W styczniu 2010 roku społeczny ruch został sformalizowany i powstało Stowarzyszenie Kongres Kobiet. Działana rzecz równego traktowania kobiet i mężczyzn. Dąży do zwiększenia aktywności i udziału kobiet w życiu publicznym, a zwłaszcza politycznym. Dostarcza kobietom wiedzy i kwalifikacji, które im to umożliwią.

Kongres będzie relacjonowany przez polskie i zagraniczne media. Do dobrej zabawy i mądrej dyskusji oraz ciekawych spotkań zapraszają Stowarzyszenie Kongres Kobiet i Grupa FCA, partner Kongresu.

Grupa FCA będzie czynnie uczestniczyć w Kongresie Kobiet. Uczestniczki imprezy będą mogły oglądać ekspozycję gamy samochodów Grupy FCA czyli Fiata, Alfy Romeo oraz Jeepa. Będą mogły zasiąść za kierownicą auta, wszystkiego dotknąć i dopytać o interesujące szczegóły. Samochodów będzie wiele, a wystawę organizuje dealer Polcar z Poznania (pol-car.pl/). Będą również miały miejsce działania praktyczne związane z automobilizmem prowadzone przez Szkołę Jazdy HigH Marcin Kukawka (www.high.com.pl). Dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się krótki kurs dotyczący prawidłowej pozycji za kierownicą, prezentacja jak prawidłowo przewozić dziecko w foteliku, oraz nauka parkowania w wyznaczonym miejscu.

W sobotę w godzinach od 14:00 do 18:00 odbędą się zajęcia z instruktorkami – Anną Osińską i Natalią Bobrowską. W niedzielę natomiast w godzinach 10:00 do 16:00 na miejscu będą Natalia Bobrowska i Joanna Lewandowska.

Program:

IX ogólnopolski Kongres Kobiet to liczne warsztaty związane z centrami tematycznymi. Wszystkie zgrupowane są równolegle w sobotę w bloku od godz. 14.30 do 19.30 i w niedzielę od godz. 9.00 do 12.30. Odbędzie się ponad 30 warsztatów – na wszystkie obowiązują zapisy, na niektóre wcześniejsza rejestracja. Warto zapoznać się z programem warsztatów już teraz.

Szczegółowy program na: https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/ix_ogolnopolski_kongres_kobiet_-_warsztaty