MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Fiat Chrysler Automobiles i ENGIE EPS planują połączyć siły w ramach spółki joint venture, tworząc wiodącą firmę w branży e-Mobility

  • Firmy łączą siły, by wejść w nową erę bardziej zrównoważonej mobilności, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi oraz zapewniając każdemu łatwy i wygodny dostęp do mobilności elektrycznej.
  • Spółka joint venture oferować będzie kompletną gamę produktów i rozwiązań, (jak infrastruktura ładowania i pakiety zielonej energii), Klientom, użytkownikom samochodów elektrycznych w całej Europie.
  • Nowy podmiot to włoska firma zajmująca się technologią e-mobilności, z dostępem do portfela ponad stu patentów, z nowoczesnymi systemami, zespołem kompetentnych inżynierów elektryków oraz mocną pozycją w przemyśle motoryzacyjnym.

 

FCA Italy SpA („FCA”), spółka zależna należąca do Fiat Chrysler Automobiles NV, oraz ENGIE EPS, włoska firma technologiczna w dziedzinie magazynowania energii i e-mobilności, podpisały protokół uzgodnień dotyczący utworzenia spółki joint venture będącej liderem na europejskim rynku mobilności elektrycznej i opierającej się na zasobach finansowych i ugruntowanym doświadczeniu przemysłowym FCA oraz na technologicznym know-how i bogatym portfelu praw własności intelektualnej ENGIE EPS. Spółki łączą siły, by wkroczyć w nową erę bardziej zrównoważonej mobilności, oferując innowacyjne rozwiązania i usługi, zapewniając każdemu łatwy i wygodny dostęp do e-mobilności.

Nowo utworzona spółka będzie oferować pełen pakiet produktów i rozwiązań dla Klientów, użytkowników samochodów elektrycznych, jak infrastruktura do ładowania pojazdów na osiedlach mieszkaniowych, w firmach oraz na publicznych stacjach, a także pakiety zielonej energii, umożliwiające Klientom ładowanie samochodu za pomocą prostego abonamentu w stałej, miesięcznej racie, w domu lub w dowolnym publicznym punkcie ładowania w całej Europie.

W wyniku podpisania umowy powstanie nowa, włoska spółka działająca w branży technologii e-mobilności, mająca dostęp do portfela ponad stu patentów przemysłowych, dysponująca zespołem kompetentnych inżynierów elektryków, profesjonalnych systemów oraz mająca mocną pozycją w przemyśle motoryzacyjnym. W istocie, spółka joint venture skorzysta z kapitału obu firm w zakresie własności intelektualnej, zasobów ludzkich i aktywów finansowych i skupi się na innowacyjnych i przełomowych rozwiązaniach dla europejskiego rynku e-mobilności.

Planowana operacja będzie stanowić ważną, strategiczną ewolucję portfeli produktów obu Grup oraz ważny krok w kierunku usunięcia barier uniemożliwiających przejście do e-mobilności w Europie.

„Podpisanie tego protokołu ustaleń jest wynikiem trzyletniej, owocnej współpracy obu firm, współpracy, która umożliwiła realizację rewolucyjnych projektów, jak na przykład easyWallbox stworzona na wyłączność FCA, niezwykle łatwa w obsłudze ładowarka plug-and-play, czy niedawno wprowadzony projekt pilotażowy V2G oraz innowacyjne pakiety energetyczne ukierunkowane na Klientów”, powiedział Mike Manley, dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles. „Stworzona przez nas joint venture umożliwi jeszcze większe zaangażowanie obu stron w rozszerzenie zakresu istniejącej współpracy i dalszy rozwój innowacyjnych produktów i usług, które ułatwiają i wspierają płynne przejście do elektrycznej mobilności w Europie”.

„Elektryfikacja stanowi nieodwracalny trend, którego celem jest zrewolucjonizowanie mobilności, a przede wszystkim zmianę, nie do powstrzymania, modelu obowiązującego w światowym systemie energetycznym. Podpisanie tego protokołu ustaleń jest świadectwem wspólnego zaangażowania na rzecz przyspieszenia transformacji w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości”, skomentował Carlalberto Guglielminotti, pełnomocny zarządca i dyrektor generalny ENGIE EPS. „Włochy odcisnęły głęboki ślad na historii dzięki swojej doskonałości w sektorze motoryzacyjnym oraz w rozwoju innowacyjnych technologii dla sektora energetycznego. Joint venture stanowi okazję do utrwalenia tego dziedzictwa i jednocześnie nakreślenia drogi do bardziej ekologicznej mobilności”.

Transakcja będzie podlegała standardowym warunkom przewidzianym dla tego typu operacji oraz wszelkim niezbędnym powiadomieniom i zatwierdzeniom ze strony właściwych organów i instytucji.
Obie strony spodziewają się podpisać pełny zestaw umów1 do końca roku i utworzyć joint venture w pierwszym kwartale 2021 roku.

Więcej informacji:
tel.: +39 (011) 00 31111
Email: mediarelations@fcagroup.com www.fcagroup.com

 

FCA.
Fiat Chrysler Automobiles (FCA) jest globalnym producentem samochodów, który projektuje, opracowuje, wytwarza i sprzedaje samochody marek, jak Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep®, Lancia, Ram i Maserati. Ponadto świadczy usługi posprzedażne i dostarcza części zamienne pod marką Mopar oraz działa w sektorze komponentów i systemów produkcyjnych pod markami Comau i Teksid. FCA zatrudnia na całym świecie prawie 200 000 pracowników.
Aby uzyskać więcej informacji na temat FCA należy odwiedzić stronę www.fcagroup.com.

ENGIE EPS.
ENGIE EPS jest technologicznym i przemysłowym graczem Grupy ENGIE, który opracowuje technologie mające zrewolucjonizować model globalnego systemu energetycznego pod kątem odnawialnych źródeł energii i mobilności elektrycznej. ENGIE EPS jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu (EPS: FP), a także wchodzi w skład indeksów finansowych CAC Mid & Small oraz CAC All-Tradable. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a badania, rozwój i produkcja prowadzone są we Włoszech. Więcej informacji podanych jest na stronie internetowej www.engie-eps.com

 

1 Zgodnie z ustaloną strukturą zarządzania, oczekuje się, że ENGIE EPS dokona pełnej konsolidacji nowego podmiotu.