MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) wspiera siłę kobiet w biznesie.

W połowie grudnia zostały przedstawione wyniki rankingu „100 Kobiet Biznesu” oraz plebiscytu „Kobiety Biznesu 2017 roku” – projektu „Pulsu Biznesu”. W trakcie tak ważnego wydarzenie w świecie przedsiębiorczych kobiet nie mogło zabraknąć Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) – partnera wydarzenia.

„100 Kobiet Biznesu” to ranking najbardziej przedsiębiorczych kobiet utworzony przez dziennik „Puls Biznesu”. Ma on na celu promowanie przedsiębiorczości kobiet polskiego biznesu oraz pokazanie, że dziennik dostrzega i docenia rolę kobiet w zarządzaniu przedsiębiorstwami w Polsce, która wciąż rośnie w siłę. Taka postawa nie jest obojętna dla Grupy FCA, która wsparła ranking, ponieważ pozycja kobiet w Firmie jest także wysoka – wśród Rady Nadzorczej FCA Poland także zasiada kobieta, dr Henryka Bochniarz. Dodatkowo Grupa FCA jest przykładem na to, że w firmie motoryzacyjnej kobiety także mogą odnosić sukcesu.

Najbardziej przedsiębiorcze kobiety znalazły się w rankingu „100 Kobiet Biznesu 2017”. Udział mogły brać panie, które co najmniej od 2015 roku obejmują stanowisko prezesa lub posiadają 100% udziałów firmy. Na wysoka pozycję w rankingu znaczący wpływ miała kondycja finansowa zarządzanych przez panie przedsiębiorstw. Oprócz rankingu, dziennik stworzył plebiscyt czytelników. Z nadesłanych zgłoszeń redakcja miała wybrać 10 kobiet, a internauci wskazać panią, która otrzyma tytuł „Kobiety Biznesu 2017 roku”. Tu nie liczyły się funkcje pełnione przez nominowane panie, wielkość oraz obroty firmy, w których pracowały. Cechami , które były brane pod uwagę to ich osiągnięcia, oryginalność i innowacyjne podejście do biznesu.

Ważnym celem rankingu, o którym warto wspomnieć, jest wymiana doświadczeń i wsparcie kobiet, które z powodzeniem łączą życie prywatne z zawodowym, chcą zdobywać wiedzę i dzielić się nią.

„Panie udowodniły już, że odniosły ogromny sukces biznesowy. Nie można jednak zapominać o zachowaniu równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Do pełnego szczęścia, ale też zadowolenia z odnoszonych sukcesów, potrzebny jest bowiem czas na odpoczynek i realizację swoich pasji” — podsumowała dr Henryka Bochniarz, członek rady nadzorczej FCA.

Więcej na temat plebiscytu oraz rankingu można przeczytać na stronie: http://www.pb.pl/100kobietbiznesu/