MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) na tegorocznym EFNI.

EFNI

W dniu 30 września br. przyjęciem Deklaracji Sopockiej zakończyło się Europejskie Forum Nowych Idei. Ten prestiżowy, międzynarodowy kongres środowisk biznesowych, który odbywał się już po raz szósty, zgromadził 1141 uczestników z 23 krajów, 121 panelistów, a 96 mówców wypełniło dyskusjami 64 godzin sesji i paneli. W tym roku po raz pierwszy w EFNI uczestniczyła Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Naczelnym przesłaniem 6. Deklaracji Sopockiej było przypomnienie, że wartości są fundamentem zjednoczonej Europy. Deklaracja zawierała również postulaty, odpowiadające na pytanie – jakiej Europy chcemy?

 

W podsumowaniu trzydniowych dyskusji, Henryka Bochniarz, prezydent Lewiatana, wiceprezydent BusinessEurope i członek Rady Nadzorczej FCA Poland przekonywała, że potrzebujemy mądrych inwestycji państwa w edukację i programy kształcenia, we wspieranie innowacyjności i nowoczesnych branż. Henryka Bochniarz deklarowała działanie na rzecz przygotowania naszych gospodarek i społeczeństw do czekających nas wyzwań. – Deklaracja Sopocka jeszcze nigdy nie była tak proeuropejska i jeszcze nigdy nie mówiła tak wiele o świecie wartości – podsumował Jerzy Buzek, przewodniczący Rady Programowej EFNI.
To konferencja, której nie da się porównać do żadnej innej – podsumował Markus Beyrer, dyrektor generalny BusinessEurope. Gościom ogromnie spodobało się również wystąpienie Fransa Timmermansa, wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, wygłoszone podczas Gali Otwarcia EFNI.

W tym roku, po raz pierwszy w EFNI uczestniczyła Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA). Zaprosiła uczestników na specjalny, czwartkowy, włoski wieczór networkingowy w Pawilonie Nowych Idei na przepięknej sopockiej plaży. W nieformalnej atmosferze można było podzielić się doświadczeniami, wymienić opinie, znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia i poszukać nowych rozwiązań wielu istotnych problemów.  O podniebienia gości zadbały włoskie firmy takie jak Fiasconero, Amedei, Grana Padano, Apuglia Food, Ferrero, Caffe Vergnano oraz Marzardo, oferując gościom swoje lokalne specjały.  Czas na rozmowy przeplatał się z czasem na tańce. Na scenie pojawił się odtwórca największych włoskich przebojów – Thomas Grotto z zespołem – człowiek pełen pasji, wigoru i optymizmu pochodzący z Bolzano.  Wieczór uatrakcyjnił pokaz filmu, którego bohaterką była Alfa Romeo Gulia, najnowszy, topowy, flagowy samochód włoskiej marki. Model ten uczestnicy EFNI mogli podziwiać także w rzeczywistości, bo przyjechały nim do Sopotu dziennikarka, Grażyna Torbicka, która prowadziła ten włoski wieczór i prezydent Lewiatana, Henryka Bochniarz. Podczas wieczoru przemówienie na temat współpracy polsko-włoskiej wygłosił również Ambasador Włoch w Polsce, Alessandro De Pedys.

Była też niespodzianka, w Centrum Konferencyjnym EFNI firma Comau, należąca do Grupy FCA w Polsce, jeden z wiodących producentów robotów przemysłowych, zaprezentowała wyjątkowy robot Amico. Jest to dwuramienny koncept humanoidalny, manipulator do zastosowań przemysłowych. Dwa palce efektora zmieniają swoje położenie i orientację, dostosowując się do kształtu chwytanego obiektu. Firma uważa, że Amico wskazuje kierunek dla rozwoju robotów przemysłowych.

Europejskie Forum Nowych Idei było wydarzeniem merytorycznym, ciekawym i wyjątkowym. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie w Sopocie.

Więcej informacji: www.efni.pl