MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) inwestuje w bielską fabrykę silników FCA Powertrain.

  • Wysoko zaawansowane technologicznie silniki będą produkowane
    w FCA Powertrain w Bielsku-Białej.
  • Nowe, produkowane w FCA Powertrain silniki benzynowe, odpowiedzią
    na proekologiczną politykę Unii Europejskiej.

 

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zadecydował o zainwestowaniu w Polsce w produkcję nowych, wysoko zaawansowanych technologicznie silników. Zakład FCA Powertrain, zdobywca Złotego Poziomu w systemie World Class Manufacturing, produkuje w Bielsku-Białej dwa silniki, są to jednostki: Turbo Diesel Multijet 1,3 oraz dwucylindrowy silnik benzynowy o nazwie TwinAir. Obie jednostki, w rok po debiucie, zostały uhonorowane tytułem „International Engine of the Year”.

Produkcja nowych silników zaprojektowanych przez FCA została powierzona zakładowi w Bielsku-Białej z uwagi na doświadczenie, know-how oraz wyniki osiągnięte przy produkcji dwucylindrowego silnika benzynowego. Projekt jest kontynuacją dotychczas realizowanej inwestycji.

Dzięki inwestycji, gama produkowanych w FCA Powertrain w Bielsku-Białej jednostek napędowych, wzbogaci się o 3-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra oraz w przyszłości
o 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,3 litra. Jednostki te należą do nowej globalnej rodziny FCA, rodziny małych silników o nazwie FireFly. Te małe, ale mocne jednostki charakteryzują się najwyższym w swoich segmentach momentem obrotowym, niskim zużyciem paliwa oraz zredukowaną emisją CO2. Silniki te będą stanowiły kolejny etap w rozwoju i unowocześnianiu rodziny jednostek benzynowych oferowanych przez FCA.

Nowy projekt przewiduje wykorzystanie nowoczesnych linii produkcyjnych FCA Powertrain w Bielsku-Białej, co wraz z zastosowaniem najnowszych dostępnych technologii oraz know-how Grupy FCA, zapewni wysoką jakość oraz konkurencyjność nowych silników, respektujących obowiązujące i przyszłe proekologiczne normy europejskie.

Inwestycja ta, to świadectwo nieustającego zaangażowania Grupy w rozwój swoich zakładów produkcyjnych w Polsce oraz jej wkład w rozwój polskiego przemysłu.