MENU
  • UDOSTĘPNIJ

FCA sponsorem konkursu Bielska Jesień 2017

Do końca 2017 roku potrwa wystawa pokonkursowa „Bielskiej Jesieni 2017”

Aż 700 malarzy nadesłało swoje prace na tegoroczny konkurs „Bielska Jesień”, którego jednym ze sponsorów była spółka FCA Poland. Wybrane przez jury 194 najlepsze dzieła, autorstwa 69 polskich artystów mieszkających w kraju i zagranicą, można oglądać jeszcze do końca 2017 roku w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

Patronat honorowy nad 43. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2017” sprawował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jednym ze sponsorów nagród była firma FCA Poland, dla której Bielsko-Biała to ważne miejsce na mapie Polski.  Znajduje się tu siedziba firmy oraz jedyny w Polsce salon firmowy Fiat Chrysler Automobiles.

Na pewno warto zapamiętać nazwiska laureatów bielskiego biennale. Zwycięzcą został Sebastian Krok z Warszawy (który otrzymał Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Dyrektora Galerii Bielskiej BWA za „zaangażowaną społecznie aktualną tematykę” pokazaną w obrazach „Amor”, „Mutter” i „Welcome”). Pozostałe nagrody zdobyły Karolina Jabłońska i Aleksandra Bujnowska, a wyróżnienia otrzymali Joanna Kaucz, Katarzyna Kukuła, Marek Rachwalik, Jolanta Stachyra i Radek Szlęzak.

Najciekawszym artystą w plebiscycie internautów wybrana została Katarzyna Krauze-Romejko (która jest doktorem nauk medycznych i pracuje jako lekarz rodzinny).

Więcej informacji o konkursie i wystawie:
https://bielskajesien.pl/

Więcej informacji o inicjatywach wspieranych przez grupę FCA w Polsce:
https://fcagroup.pl/media/aktualnosci/