MENU
  • UDOSTĘPNIJ

FCA partnerem Gali Nagród Lewiatana 2019

Po raz czternasty zostały  wręczone Nagrody Konfederacji Lewiatan dla przedsiębiorców, osobistości życia publicznego, którzy przyczynili się do rozwoju przedsiębiorczości oraz osoby wyróżniającej się odważnym myśleniem. Partnerem strategicznym była Grupa Fiat Chrysler Automobiles (FCA).

Konfederacja Lewiatan jest polską organizacją biznesową, która od 15 lat reprezentuje interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej.
27  czerwca 2019 w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się 14. Gala Nagród Lewiatana. Co roku Konfederacja Lewiatan przyznaje 3 nagrody: im. Andrzeja Wierzbickiego dla wyróżniających się przedsiębiorców, im. Władysława Grabskiego dla osobistości życia publicznego, która znacząco przyczyniła się do rozwoju przedsiębiorczości oraz Nagrodę za Odważne Myślenie przyznawaną wspólnie z Fundacją im. Prof. Barbary Skargi.
„Ta gala udowadnia, że kapituła znalazła i nagrodziła osoby, które powodują, że rzeczy się dzieją, co jest kluczem do sukcesu”, powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor handlowy FCA Poland.
W tym roku po raz trzeci nagrodę im. Andrzeja Wierzbickiego wręczono nie tylko dużym przedsiębiorcom, lecz także uhonorowano małe i średnie przedsiębiorstwa. Laureatami nagrody w kategorii  MŚP został Michał Akrzak – Okińczyc – właściciel salonu samochodowego w Krakowie – za pokazanie, że wizja i strategia są kluczem do sukcesu firm MiŚP oraz Elżbieta i Zbigniew Grycan – w kategorii większych przedsiębiorstw, za pokazanie jak z sukcesem łączyć rzemiosło z przemysłem. Nagrodę im. Władysława Grabskiego, za budowanie dialogu między administracją a pracodawcami otrzymał Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Ostatnią nagrodę tego wieczoru im. Prof. Barbary Skargi, za wyobraźnię i odważne myślenie otrzymała Henryka Bochniarz.
„Od 4 lat Fundacja im. Prof. Barbary Skargi przyznaje nagrodę za odważne myślenie. W tym roku miałam zaszczyt otrzymać tę nagrodę, która sprawiła mi ogromną radość”, powiedziała Henryka Bochniarz, laureatka nagrody, była prezes Konfederacji Lewiatan, członek Zarządu FCA.
Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć monodram Andrzeja Seweryna „Szekspir Forever”. Podczas całej Gali uczestnicy mogli podziwiać model Polskiego Fiata z ’37 roku, który ozdabiał scenę podczas wręczania nagród oraz spektaklu. Partnerem strategicznym wydarzenia była Grupa FCA.
„FCA Poland była głównym partnerem Gali rozdania nagród Konfederacji Lewiatan. Według mnie lepszej roli nie można sobie wymarzyć dla firmy, która produkuje i sprzedaje samochody, produkuje silniki oraz zatrudnia tysiące ludzi. Z jednej strony jest częścią tego przedsiębiorczego świata, a z drugiej jest partnerem najważniejszego wydarzenia sektora prywatnych pracodawców w Polsce. „, powiedział Paweł Miszkowski.