MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Dzień Rodzinny w Bielsku-Białej

10 lipca 2016 roku na terenie zakładu FCA w Bielsku-Białej odbył się Dzień Rodzinny dla pracowników spółek Grupy FCA w Polsce. Świętowali ze swoimi rodzinami pracownicy: FCA Powertrain Poland, FCA Services Polska, Sadi Polska, Comau Poland, Gestin Polska, Sirio Polska oraz Magneti Marelli Suspension Systems. Do spółek FCA dołączyły również inne zakłady mające swoje siedziby na terenie bielskiego Kompresorium takie jak: Cornaglia Poland, Fenice Poland oraz CEVA Logistic Poland. Łącznie na obchodach tego rodzinnego święta zgromadziło się około 10 tysięcy osób.

Mimo tak dużej liczby uczestników każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi na wstępie otrzymywali upominki pełne słodyczy, czekała na nich strefa zabaw i bajkowy ogródek. Miasteczko ruchu drogowego zapoznawało dzieci z przepisami i zasadami panującymi na drodze. Dorośli natomiast mieli okazję m.in. posmakować prawdziwej przygody na Torze Extreme Off-Road w samochodach marki Jeep. Całe rodziny mogły rywalizować w różnego rodzaju wyścigach i innych konkurencjach sprawnościowych takich jak ścianka wspinaczkowa czy tory przeszkód.

Tradycyjnie do zwiedzania uczestnikom festynu zostały udostępnione hale produkcyjne zakładu, gdzie rodziny pracowników mogły zobaczyć z bliska jak produkowane są nowoczesne silniki. Na jednej z hal zbudowano gigantyczny tor wyścigowy dla elektrycznych samochodzików sterowanych zdalnie przez spragnionych emocji, zarówno dorosłych jak i dzieci.

Na zakończenie zostały główne atrakcje, czyli występ Kabaretu Młodych Panów i koncert Andrzeja „Piaska” Piasecznego, który porwał publiczność wykonując swoje dobrze znane przeboje.

Jeśli do tej mocy atrakcji dodamy przysmaki serwowane przez kuchnię i wspaniałą pogodę, która tego dnia świętowała z pracownikami FCA i ich rodzinami, można uznać, że tegoroczne święto rodzinne było wyjątkowo udane i za rok wszyscy uczestnicy spotkają się na nim ponownie.