MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Dyrektor FCA Poland w Tychach laureatem plebiscytu „Przeglądu Technicznego”.

Dyrektor zakładu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach, inż. Antoni Greń,  otrzymał tytuł Diamentowego Inżyniera w XXIV plebiscycie czytelników magazynu „Przegląd Techniczny” za rok 2017.

Już po raz 24. czytelnicy „Przeglądu Technicznego” zdecydowali kto otrzyma nagrody w plebiscycie „Złoty Inżynier”. Inż. Antoni Greń, dyrektor zakładu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach, otrzymał prestiżową nagrodę  – tytuł Diamentowego Inżyniera roku 2017. Nagrody przyznawane były pod koniec lutego 2018 roku –  to  dla nas wszystkich bardzo ważny rok, ponieważ obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs „Złoty Inżynier” miał na celu wyłonienie najlepszego inżyniera w 5 kategoriach. Wśród kandydatów ubiegających się o tytuł Diamentowego, Złotego, Srebrnego, Brązowego wyróżnionego inżyniera znaleźli się menedżerowie oraz właściciele firm, a także osoby o dużym dorobku naukowym. Tytuł Juniora Inżyniera Roku przewidziany był dla kandydatów dobrze rokujących, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat.

Antoni Greń, dyrektor tyskiego zakładu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) od 2012 roku oraz członek Zarządu FCA Poland w Bielsku – Białej, zaznacza, że w dobie zmian technologicznych wzajemna komunikacja maszyn oraz człowieka z maszyną przynosi korzyści dla biznesu.  Jak podkreśla w wypowiedzi dla „Przeglądu Technicznego” – „Synergia człowieka z maszyną to nieuchronna ewolucja, która dzieje się na naszych oczach. Sprawna komunikacja człowieka z maszyną oraz komunikacja maszyny z maszyną daje bez wątpienia ogromne możliwości i wymierne korzyści dla biznesu. Technologiczna zmiana zwana rewolucją cyfryzacji nie jest zmianą zachodzącą z dnia na dzień. Zachodzi od wielu lat dzięki internetowi, zmieniając podejście klienta do biznesu i operatorów do maszyn. Ale zmiana ta jest przede wszystkich zmianą filozofii, podejścia do możliwości, jakie dają nam innowacyjne pomysły, i zaangażowania całej organizacji w poszukiwanie potencjałów i wdrażanie zmian. Taki kierunek obrał koncern FCA.”

Mając na uwadze zmiany technologiczne (tzw. rewolucję cyfryzacji) FCA Poland, wraz z Politechniką Śląską oraz Centrum Innowacji i Technologii w Radomiu, rozwija Druk 3D mający na celu drukowanie części zamiennych oraz symulacji zmian na produkcie.

FCA Poland stawia na innowacyjność w rozwiązaniach technologicznych oraz na szkolenie i nieustanny rozwój  kompetencji pracowników.

FCA Poland to największa spółka Grupy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Polsce, a jej tyski Zakład należy do najlepszych w Grupie FCA zakładów produkcyjnych. Jako jeden z niewielu uzyskał Złoty Poziom w systemie World Class Manufacturing, stanowiącym zintegrowaną metodologię zarządzania przedsiębiorstwem wg najwyższych standardów światowych”. – podkreśla Antoni Greń w wypowiedzi dla „Przeglądu Technicznego”. Dodaje, że według rankingu Rzeczpospolitej („Lista 500″ z 2017 r.) spółka kolejny rok z rzędu znalazła się na 2. miejscu wśród najlepszych eksporterów polskiej gospodarki i na 1. w branży motoryzacyjnej. Dodatkowo jest jednym z 10 największych przedsiębiorstw w Polsce.