MENU
  • UDOSTĘPNIJ

COMAU POLAND NA WARSZAWSKICH TARGACH AUTOMATICON

Spółka:

Firma Comau wzorem lat poprzednich, wzięła udział w kolejnej edycji prestiżowych międzynarodowych targach Automatyki i Pomiarów – Automaticon w Warszawie. Firma Comau, jak zapowiadano, zaprezentowała na swoim stanowisku najnowsze produkty firmy z rodziny małych robotów Racer oraz oferty robotów 4-osiowych SCARA, a także znane już publice produkty jak robot NJ40 oraz pierwszy z Racerów – Racer 7 – 1,4.

Rebel-S – roboty SCARA

Spośród najnowszej linii produktowej robotów SCARA w Warszawie zaprezentowana została wersja o zasięgu 0,60m. Rebel-S6 (kg udźwigu) swoją nazwę zawdzięcza różnicom w stosunku zarówno do dotychczasowego portfolio robotów sześcioosiowych Comau, jak i nowego modularnego podejścia do budowy ramienia i zmiany zasięgów robotów SCARA. Dzięki elementom dystansowym roboty Rebel-S mogą zostać w prosty i łatwy sposób zmodyfikowane do pracy wymagającej innego zasięgu niż zakładano pierwotnie. Klienci zakupując jednego robota z zestawem okablowania i elementami dystansowymi, zapewnia sobie elastyczność produkcji i 3 wersje zasięgu, a ponadto możliwość usytuowania robota na ścianie czy suficie dodatkowo zwiększa ilość pozycji montażowych. Robot zaprojektowany został do pracy na ograniczonej przestrzeni jest kontrolowany przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19″), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Robot został przygotowany do pokazania aplikacji Pick&Place gdzie przenosi detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.

Mini Paletyzacja

Prawdopodobnie największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyło się stanowisko demonstrujące zminiaturyzowaną linię do paletyzacji produktów imitujących kartony. Aplikacja została przygotowana przez jednego z partnerów systemowych Comau, gdzie Racer3 pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.

„Starzy znajomi”

Na stanowisku znalazło się także miejsce dla robota NJ40, który wyposażony w chwytak pneumatyczny PIABu, jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500mm, a obciążenie możliwe jest aż do 40kg. Natomiast w holu przy rejestracji robot Racer 7 – 1,4, zapraszał zwiedzających do odwiedzenia stoiska Comau w Hali 1.

O firmie Comau:

Comau, firma należąca do grupy FCA, to światowy lider w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Firma posiada ponad 40-letnie doświadczenie potwierdzone ilością wdrożonych projektów w zakładach przemysłowych na świecie. Siedziba główna firmy mieści się we włoskim Turynie, a jej międzynarodowa sieć obejmuje 17 krajów, w których zatrudnia ponad 9 000 osób. Comau wykorzystuje najnowsze technologie i procesy do opracowywania zaawansowanych, gotowych do użytku systemów, które konsekwentnie wykraczają poza oczekiwania klientów. Comau specjalizuje się w spawaniu i montażu nadwozi, obróbce i montażu układów napędowych, robotyce i serwisowaniu, a także w zaawansowanych systemach produkcji i przyjaznych dla środowiskach usługach dla wielu sektorów przemysłowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi produktów i usług firma Comau jest liderem w branży automatyki pod względem spełniania nietypowych wymogów każdego klienta i to we wszystkich fazach projektu – począwszy od designu, poprzez wdrażanie i instalację, skończywszy na uruchomieniu produkcji i usługach serwisowych.

www.robotics.comau.com

www.comau.com

Local Press Office Contact:
North East Europe

Daniel Niepsuj
Regional Marketing Manager

daniel.niepsuj@comau.com
+48 510 009 391

Press Office Contacts:
Headquarter

Ilaria Polinetti
Robotics Press Office


ilaria.polinetti@comau.com
Tel. +39 011 0049602

Tel. +39 335 7982712

Giuseppe Costabile
Corporate Communication Manager

giuseppe.costabile@comau.com
Tel. +39 011 0049670
Tel. +39 338 7130885

Press Office Contacts:

Burson-Marsteller

Alessandra Boscolo
alessandra.boscolo@bm.com
Tel. +39 02 72143504
Tel. +39 346 6287691

Daniele Zibetti
daniele.zibetti@bm.com
Tel. +39 02 72143565

Tel. +39 344 2061802