MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Comau podczas targów AUTOMATICON 2017 prezentuje najnowsze rozwiązania dla pakowania i paletyzacji.

Spółka:

Podczas nadchodzącego wydarzenia, targów AUTOMATICON, firma Comau zaprezentuje cząstkę swojego asortymentu znajdującego zastosowanie w aplikacjach pakowania lub pokazujące jak działa zrobotyzowana paletyzacja. W Hali nr 1 na stoisku C10, goście będą mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań dedykowanych do odpowiednich procesów.

Najnowszy w linii produktowej Rebel-S należy do rodziny robotów Scara. Robot zaprojektowany do pracy na ograniczonej przestrzeni jest kontrolowany przez lekką jednostkę sterującą R1C (montowaną w pojedynczej szafie typu rack 19″), wykorzystując najnowocześniejszą technologię kontroli oraz zintegrowaną komunikację poprzez magistralę Powerlink. Robot został przygotowany do pokazania aplikacji Pick&Place gdzie przenosi detale pomiędzy poszczególnymi punktami z najwyższą precyzją i powtarzalnością.

Ponadto na stanowisku obecny będzie robot Comau NJ40, wyposażony w chwytak pneumatyczny, który jest idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują robota do aplikacji montażowych, handlingu, obsługi maszyn, spawania łukowego czy obsługi pras. Jego zasięg to 2500mm, a obciążenie możliwe jest aż do 40kg.

W końcu, świetna aplikacja demo, przygotowana przez polskiego partnera Comau, firmę TES, ukaże odwiedzającym zminiaturyzowaną linię do paletyzacji, gdzie Racer3 będzie pracował jako robot paletyzujący wraz z czujnikami, przenośnikami, paletami, a nawet mini-owijarką jaka została umieszczona w stanowisku zajmującym mniej niż 4m2. Stanowisko ma na celu ukazanie najwyższej wydajności pracy, jaką charakteryzuje się robot Racer3, a także jego prędkość, dokładność i powtarzalność.
Wszystkie z prezentowanych robotów są różne, ale dzielą kilka wspólnych cech: precyzja, niezawodność i wydajność. Wszystkie ze wspomnianych cech są obecne i bardzo istotne w środowisku produkcyjnym, bez względu na to czy mówimy o przemyśle motoryzacyjnym, FMCG czy innej branży przemysłowej. W Comau w każdym produkcie odnajdziesz tą samą najwyższą jakość.

O Comau:

Comau, firma należąca do grupy FCA, to światowy lider w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Firma posiada ponad 40-letnie doświadczenie potwierdzone ilością wdrożonych projektów w zakładach przemysłowych na świecie. Siedziba główna firmy mieści się we włoskim Turynie, a jej międzynarodowa sieć obejmuje 17 krajów, w których zatrudnia ponad 9 000 osób. Comau wykorzystuje najnowsze technologie i procesy do opracowywania zaawansowanych, gotowych do użytku systemów, które konsekwentnie wykraczają poza oczekiwania klientów. Comau specjalizuje się w spawaniu i montażu nadwozi, obróbce i montażu układów napędowych, robotyce i serwisowaniu, a także w zaawansowanych systemach produkcji i przyjaznych dla środowiskach usługach dla wielu sektorów przemysłowych. Dzięki ciągłemu rozwojowi produktów i usług firma Comau jest liderem w branży automatyki pod względem spełniania nietypowych wymogów każdego klienta i to we wszystkich fazach projektu – począwszy od designu, poprzez wdrażanie i instalację, skończywszy na uruchomieniu produkcji i usługach serwisowych.

www.comau.com

Local Press Office Contact:
North East Europe

Daniel Niepsuj
Regional Marketing Manager

daniel.niepsuj@comau.com
+48 510 009 391

Press Office Contacts:
Headquarter

Ilaria Polinetti
Robotics Press Office


ilaria.polinetti@comau.com
Tel. +39 011 0049602

Tel. +39 335 7982712

Giuseppe Costabile
Corporate Communication Manager

giuseppe.costabile@comau.com
Tel. +39 011 0049670
Tel. +39 338 7130885

Press Office Contacts:

Burson-Marsteller

Alessandra Boscolo
alessandra.boscolo@bm.com
Tel. +39 02 72143504
Tel. +39 346 6287691

Daniele Zibetti
daniele.zibetti@bm.com
Tel. +39 02 72143565

Tel. +39 344 2061802