MENU
  • UDOSTĘPNIJ

FCA Bank S.p.A. i Aston Martin ogłaszają nowe partnerstwo europejskie.

FCA Bank S.p.A (FCAB) i Aston Martin Lagonda ogłosiły strategiczne partnerstwo, aby zapewnić od marca 2018 roku wachlarz usług finansowych FCA Bank dla europejskich dealerów Aston Martin. Nowa umowa oferuje sieci 36 europejskich dealerów możliwość skorzystania z ogromnego doświadczenia i wiedzy specjalistycznej FCA Banku obsługującego już wiele marek premium. 

Przemawiając na ostatnim International Motor Show w Genewie, Christian Marti, Wiceprezydent i Szef Sprzedaży Aston Martin powiedział „Cieszymy się, że możemy dołączyć FCA Bank do listy partnerów strategicznych. Jego znaczące doświadczenie w zakresie finansowania samochodów marek luksusowych w połączeniu ze zdolnością wzmacniania siły sieci dealerskiej jest idealnym połączeniem dla Aston Martin przy wdrażaniu przez nas strategicznego planu zrównoważonego rozwoju długoterminowego”.

Giacomo Carelli, CEO FCA Bank S.p.A skomentował: „Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na dostawcę usług finansowych dla dealerów Aston Martin w Europie kontynentalnej, co jest kolejnym potwierdzeniem naszych sukcesów w dostarczaniu usług finansowych i związanych z mobilnością, przygotowywanych dla partnerów OEM.  Aston Martin jest kultową brytyjską marką, która w bieżącym roku będzie miała bardzo ważną europejską premierę nowego Astona Martina Vantage. Z niecierpliwością oczekujemy premiery nowego Vantage i chcemy wspólnie pracować na dalszy sukces marki Aston Martin.

Turyn, 10 kwiecień 2018

FCA Bank S.p.A.
FCA Bank S.p.A. jest bankiem zajmującym się głównie finansowaniem zakupu samochodów i usług/serwisów  towarzyszących, włącznie z obsługą mobilną. Obecny jest w 17 krajach europejskich i Maroku bezpośrednio lub za pośrednictwem swoich oddziałów.
FCA Bank S.p.A. jest spółką joint venture pomiędzy FCA Italy (światowy producent samochodów Fiat Chrysler Automobiles) i Crédit Agricole Consumer Finance (należy do Crédit Agricole S.A.), ze wskaźnikiem CET1 na koniec roku 2017 na poziomie 12,0%. Agencje ratingowe potwierdziły wzrost FCA Bank’s z: A3 Deposits L/T (Moody’s), BBB+ L/T (Fitch) i BBB L/T (Standard & Poor’s). FCA Bank S.p.A. zapewnia finansowanie zarówno klienta detalicznego, jak i stoków dealerskich dla 12 marek samochodowych (włączając JLR), w tym w zakresie prowadzonej działalności. Wynajem długoterminowy prowadzony jest przez Leasys Group, spółkę w całości należącą do FCA Bank S.p.A., głównego gracza na rynku włoskim i obecnie rozwijającego się w Europie. Na dzień 31 grudnia 2017 r. FCA Bank S. p.A raportował portfel o wartości około 24 mld EUR.