MENU
  • UDOSTĘPNIJ

Profil Grupy

Działania operacyjne Grupy w obszarze marek masowych (samochody osobowe, pojazdy użytkowe, części zamienne i usługi) sklasyfikowano na poziomie różnych obszarów i przypisano do czterech regionów, które reprezentują cztery obszary geograficzne: NAFTA (Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk), LATAM (Ameryka Południowa i Ameryka Środkowa z wyjątkiem Meksyku), APAC (Azja i Pacyfik) oraz EMEA (Europa, Rosja, Bliski Wschód i Afryka).

Segmenty operacyjne, w których skupiono działania Grupy, to NAFTA, LATAM, APAC, EMEA, Marki luksusowe i Komponenty. Część Grupy prowadzi również szereg działań nieprzypisanych do regionów i segmentów operacyjnych, a zgrupowano je pod nazwą „Pozostała działalność”.

NAFTA

Projektowanie, rozwój, produkcja, dystrybucja i sprzedaż samochodów osobowych, SUV-ów, minivanów i pojazdów użytkowych pod markami Chrysler, Jeep, Dodge, Ram, Fiat i samochodów o wysokich osiągach oznaczonych logo SRT, a także dystrybucja oraz sprzedaż modelu Alfa Romeo 4C i produktów (części zamiennych i akcesoriów) Mopar w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.

LATAM

Projektowanie, rozwój, konstruowanie, produkcja, dystrybucja i sprzedaż samochodów osobowych, lekkich pojazdów użytkowych i części zamiennych pod markami Fiata w Ameryce Południowej i Środkowej, z wyjątkiem Meksyku, a także sprzedaż i dystrybucja pojazdów marek Chrysler, Jeep, Dodge, Ram i Mopar w tym obszarze. W Brazylii i Argentynie świadczone są ponadto usługi finansowe na rzecz sieci sprzedaży FCA.

APAC

Region APAC, z siedzibą w chińskim Szanghaju, zarządza spółkami sprzedaży w Australii, Chinach, Indiach, Japonii i Korei Południowej. Marki zarządzane przez te spółki to Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep, RAM, Abarth, Mopar i SRT. W tym regionie mieszczą się dwa zakłady produkcyjne: jeden w Changsha (Prowincja Hunan) w Chinach, a drugi w indyjskim Ranjangaon. W 2016 roku przewidziane jest otwarcie trzeciego zakładu w chińskim mieście Kanton.

EMEA

Projektowanie, produkcja, dystrybucja i sprzedaż samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów użytkowych marek Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Abarth i Fiat Professional, a także części zamiennych w Europie, Rosji, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Dystrybucja pojazdów Grupy Chrysler na tym obszarze, a także usługi finansowe związane ze sprzedażą samochodów i lekkich pojazdów użytkowych w Europie, głównie poprzez Fiat Group Automobiles Capital S.p.A (FGA Capital), joint-venture wspólnie z grupą Credit Agricole.

Marki luksusowe

Projektowanie, produkcja, dystrybucja i sprzedaż samochodów sportowych oraz luksusowych marki Maserati.

Komponenty

Produkcja i sprzedaż komponentów układów oświetlenia, sterowania silnikiem, zawieszeń, systemów elektronicznych i układów wydechowych, tłoczenie komponentów z tworzywa sztucznego oraz sprzedaż części zamiennych pod marką Magneti Marelli; produkcja i sprzedaż komponentów z żeliwa do silników, skrzyń biegów, układów przeniesienia napędu i układów zawieszeń, aluminiowych głowic cylindrów (Teksid); projektowanie i produkcja systemów automatyki przemysłowej dla sektora samochodowego (Comau).

Część Grupy prowadzi również szereg działań nieprzypisanych do regionów i segmentów operacyjnych, a zgrupowano je pod nazwą „Pozostała działalność”. Obejmuje ona w głównej mierze spółki, które świadczą usługi na rzecz FCA i CNH Industrial, zarządzają środkami finansowymi oraz prowadzą działalność z zakresu komunikacji i wydawnictwa.